Matematyk, tłumacz, działacz fandomu.
Ukończył studia matematyczne i obronił doktorat na Uniwersytecie Śląskim. Pracował w Instytucie Matematyki UŚ do 2000 roku.
Działa w Śląskim Klubie Fantastyki od początku jego istnienia (był skarbnikiem, wiceprezesem, członkiem Zarządu, wydawał fanzin). Był członkiem zarządu w Europejskim Stowarzyszeniu SF, gdzie pełnił (w różnej kolejności) funkcje prezesa, wiceprezesa i skarbnika. Także były prezes i wiceprezes Związku Stowarzyszeń „Fandom Polski”.
Jako tłumacz debiutował w fanzinach. Pierwszym oficjalnym tłumaczeniem było opowiadanie „Meteor” Johna Wyndhama (1983 r.). Najbardziej znany jest z przekładu książek Terry’ego Pratchetta o świecie Dysku, cyklu Orsona Scotta Carda o Enderze, trylogii Ciągu Williama Gibsona czy cyklu Amber Rogera Zelazny’ego. Wielokrotnie nagradzany za działalność fanowską oraz tłumaczenia (w tym nagrodą Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich).
Rysownik i scenarzysta komiksowy. Reprezentant nowej fali polskiego komiksu, satyryk i prześmiewca polskiej rzeczywistości. Autor słynnej postaci detektywa Puszczyka. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Znany z komiksów „BOOM”, cyklu „Czarno na Białym” czy „Bayki”.
Autor komiksów z Bydgoszczy. Na swoim koncie ma serię „Black Hound” nagrodzoną Złotym Kurczakiem, jej spin-off pt. „Hush Shiver & The Black Hounds” oraz krótkie formy m.in. do AKTu czy Warchlaków. Współautor „Rzeźzina”. Aktualnie uczy się i dzielnie pracuje nad swoją nową serią sci-fi „Pandora”.
Z wykształcenia architektka, domu Wam jednak już raczej nie zaprojektuje. Aktualnie ilustratorka i komiksiara; redaktorka „Warchlaków”, zina „Monstwór”, autorka przygodowej serii dla dzieci “Oto Tosia”, której trzecią część sukcesywnie próbuje narysować od 2020 roku. Współautorka i koordynatorka antologii „Własnym głosem. Herstorie aborcyjne”. Wiecznie siedzi w rozgrzebanych projektach i nieustannie myli dni tygodnia, praca sprawia jej jednak niewyobrażalną frajdę. W wolnych chwilach śpi lub czyta smutne książki i głaszcze kotki. Mieszka we Wrocławiu, z wielkimi ambicjami na życie podmiejskie.
Fot. Olena Myronchuk
Pomysłodawca i scenarzysta „Ćmy” nominowanej do Nagrody „Nowej Fantastyki” w kategorii Polski Komiks Roku. Dziennikarskie szlify zdobywał, prowadząc kolumnę „Comix Zone” na Portalu PSX Extreme, a także pisząc do takich miejsc jak Aleteia, Interia Muzyka czy Gotham w deszczu. Z wykształcenia prawnik. Z zamiłowania cosplayer. Naczelny dandys polskiego komiksu.
Autorka komiksów i książek. Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2022 roku zadebiutowała historyczną powieścią graficzną “Wolność albo Śmierć” nagrodzoną w konkursie Literacka Podróż Hestii 2023 i nominowaną w kategorii Najlepszy Polski Komiks 2022 na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi i Najlepszy Debiut na festiwalu Komiksowa Warszawa. Zdobywczyni nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca jako pierwsza autorka powieści graficznej w historii konkursu. 6 września 2023 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazał się reportaż “Przegryw”, który napisała wspólnie z Patrycją Wieczorkiewicz. Współpracowała z Krytyką Polityczną, Amnesty International, TVN 24, Magazynem Kontakt; pisze do portalu Noizz.pl. Aktualnie pracuje nad drugą częścią powieści graficznej oraz kończy studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie przygotowuje pracę magisterską z dziedziny historii prawa.
Osoba autorska odpowiedzialna za serię „Mięcho”, ilustracje dwóch epizodów „Ćmy” i dołożenie swojej cegiełki do komiksu „Hootin Pooy”. W swoich projektach preferuje rozdrapywanie starych ran, przeżywanie dawnych traum i wchodzenie dwa razy do tej samej rzeki. Może kiedyś napisze romans. Studiuje grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Gustuje w muzyce przeróżnej (przeważnie Sevdaliza, Lana del Rey i Młody Sprzęt). W wolnym czasie ogląda niszowe materiały na polskim YouTubie. Ostatnio fascynuje się grafiką warsztatową. Podobno dobra morda. Lubi tanie piwo.
Szczecinianin, rocznik 1975. Dziennikarz, samorządowiec, pasjonat historii swojego rodzinnego miasta. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego i stypendysta University of Exeter w Wielkiej Brytanii. Współpracował z „Kurierem Szczecińskim”. Pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Nowy Kurier”. Prowadził własną działalność gospodarczą. Wydawał portal informacyjny „Rega24.pl”. Angażował się w sprawy publiczne. Sprawował funkcję wiceburmistrza Gryfic. Był obserwatorem OBWE podczas wyborów do rosyjskiej Dumy w 2011 roku. Współredagował książkę „Europa jutra. Stany Zjednoczone Europy czy Europa Ojczyzn” wydanej w 2022 przez Fundację Europejską. Obecnie pisze do „Monitora Szczecińskiego”. Wolne chwile dzieli pomiędzy rower, rolki, bieganie a przegadane wieczory z przyjaciółmi przy pełnym kuflu bosmana z grungem w tle. „Kozioł” to jego debiut literack.
Polski rysownik komiksowy i ilustrator książek dla dzieci. Jest rysownikiem popularnej serii komiksowej „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, która właśnie skończyła 10 lat. Oprócz tego możecie go znać z licznych antologii i samodzielnych publikacji nie tylko dla dzieci. Czasem wymyśla własne historie, ale najczęściej współpracuje ze scenarzystami m.in. Bartoszem Sztyborem, Maciejem Jasińskim czy Mateuszem Wiśniewskim. Laureat kilku nagród i wyróżnień w konkursie organizowanym przez Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi. Był redaktorem naczelnym magazynu „Karton”, dziś działa w kolektywie artystycznym Pokembry i prowadzi autorski fanzin „Klops”. Oprócz komiksów ilustruje też czasopisma dziecięce, podręczniki szkolne i książki dla młodych czytelników. Słucha rapu i wychowuje dwójkę dzieci.
Twórca komiksów Necros, Kwarcowy Paciorek i Kij w Dupie. Urodzony w Szczecinie, zamieszkały we Wrocławiu i na https://konradokonski.com/. Podkaster z zamiłowania, zapalony rowerzysta, wspinacz, czyjś tata.
Jest twórcą komiksów, rysownikiem, scenarzystą. Związany z zinami „Nansze”, hip-hopowym „Hardkorporacja”, „GTP”, „Biceps” oraz „1Zine” i wydawnictwem Bazgrolle. Komiksy Ojca Rene ukazywały się również w szczecińskim magazynie kulturalno-informacyjnym „SIC!” oraz w magazynie „Menażeria”. Wydaje zinowe albumy komiksowe o tematyce pornograficznej i społecznie zaangażowanej.
AGLA, AGLA, AGLA, AGLA
Niezależny twórca komiksów, malarz i rzeźbiarz.
Twórca okultystyczno-groteskowej serii „Dwa Gwoździe”, psychodelicznego komiksu science-fiction „Otwarta Turma” oraz okultystycznej wersji mitów polskich „827”.
Czas nie jest dany cały na raz, lecz jest parametrem dynamicznym układu — jak zawsze mówi.
RECABUSTIRA, CABUSTIRA, BUSTIRA, TIRA, RA, A
Twórca Ilustracji książkowych i prasowych, projektów do gier oraz okładek książek. Z potrzeby serca, scenarzysta i rysownik komiksów. Od 2010 roku autor i wydawca popularnego cyklu Bler. W ostatnich latach tworzył także komiksy dla wydawnictwa Capstone (Zamperini, Boston tea Party), Narodowego Centrum Kultury Filmowej (Prószyński), Komisji Europejskiej (Paneuropa vs Covid, Paneuropa vs Zmory przeszłości) oraz Telewizji (Sekwencje komiksowe w filmie Zamojski: Gra o koronę). Jest też autorem grafiki do topowej gry Gutenberg z wydawnictwa Granna oraz nadchodzącej gry Raven Manor.
Urodzony gdzieś w latach 80. Twórca webkomiksu The Movie, scenarzysta nagrodzonego albumu Scientia Occulta i rysownik nienagrodzonego Sklepiku z Robotami. W wolnych chwilach tworzy Beletrystykę – autobiograficzny komiks o twórcy autobiograficznego komiksu. Jego komiksy Rycerz Janek (zilustrowany przez Igora Wolskiego) oraz Ostatni pisarz (do scenariusza Jana Mazura) były nominowane do tytułu Najlepszego Polskiego Albumu na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.
Nie wygrały.
Autor komiksów-samouk. Urodzony w Gdańsku, obecnie mieszka w Krakowie z kotką Franią. Ostatnio wydał „Zasadę Trójek” – fantasmagoryczny komiks weird fantasy, który zebrał sporo nagród.
Samouk z Bydgoszczy. Autor ilustracji do komiksów „Admirał Eaglehawk”, „Kto zaparzy earl greya”, serii „Mucha” oraz autorskich „Kamikaze Kat”, „Śpij Słodko, Aniołku” i „Poloverse”. Pomysłodawca projektu komiksowego „Advent”, współtwórca „Rzeźzina”. Swoje prace tworzy przede wszystkim za pomocą tradycyjnych metod – ołówka i tuszu. Lubi eksperymentować i się rozwijać. Całym sercem kocha komiksy i nie potrafi bez nich żyć. Wielki pasjonat self-publishingu i komiksowej sceny niezależnej
Rysownik komiksów („Never Ending Summer”, „D-emonology”, „Roadkill”, „URNA”, „IDK”, „IstillDK”, „2DK”, „2DK and Beyond”, „Laboratorium Dr Shannon” w zinie „AKT”) i niewol… pracownik w rzeźni Rzeźzina.