Scenarzysta komiksów – i nie tylko! Producent i projektant gier komputerowych, autor spektakli teatralnych. Nagradzany w konkursach, w tym wielokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Scenarzysta zeszytowej serii komiksów Wydział 7 o SB-ekach rozwiązujących paranormalne zagadki w realiach PRL.
Współtwórca i wydawca Opowieści tramwajowych, redaktor antologii komiksów z województwa śląskiego Fest, twórca komiksowego reportażu Nasze Muzeum. Komiksy do jego scenariuszy gościły m.in. w antologiach Niczego sobie i W sąsiednich kadrach, publikował w magazynach „KKK”, „Profanum”, „Maszin” i „Karton”, a także w „Piśmie”, „Wysokich Obcasach” i „Gazecie Wyborczej”. Współpracuje ze sceną niezależną (ziny, Celuloza) i dużymi wydawnictwami (Muzeum Śląskie, Ongrys).
Prowadzi warsztaty scenopisarskie i zajęcia z kreatywnego pisania w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.
Komiksy do jego scenariusz rysowali między innymi: Robert Adler, Jakub Babczyński, Krzysztof Budziejewski, Edyta Bystroń, Artur Chochowski, Daniel Gutowski, Katarzyna Klas, Arkadiusz Klimek, Piotr Nowacki, Krzysztof Owedyk, Grzegorz Pawlak, Paweł Piechnik, Marek Turek, Mikołaj Tkacz, Mikołaj Ratka, Mateusz Skutnik, Rafał Szłapa, Agata Wawryniuk, Leszek Wicherek i Katarzyna Witerscheim.
Fot. Jarek Obważanek
Polski twórca komiksów undergroundowych. Współtwórca zeszytowej serii komiksowej Wydział 7 o SB-ekach rozwiązujących paranormalne zagadki w realiach PRL.
Publikował swoje prace w m.in.: „AQQ”, „Komiks Forum”, „KKK”, „Czas Komiksu”, „Krakers”, „Katastrofa”, „Ziniol”, „KGB”, „Zeszyty Komiksowe”. Publikacje albumowe: Międzyczas, Bajabongo, NeST, Bellmer, niebiografia, Mr. Silence.
Najbardziej znanym jego dziełem jest czteroczęściowy zbiór powiązanych ze sobą opowiadań Fastnachtspiel, których akcja rozgrywa się w niezwykłym mieście stworzonym po końcu świata.
Urodził się niedawno a już osiągnął „oczko”. Jako nastolatek chodził na zajęcia z rysunku i malarstwa i katował na nich martwe natury, żeby teraz rysować komiksy. W ciągu ostatnich lat jego krótkie formy komiksowe opublikowano w kilku antologiach, a album, który teraz trzymacie w rękach, to jego pełnometrażowy debiut. Jest autorem i współautorem kilku tekstów na Kaczej Agencji Informacyjnej.
Lubi robić to, co typowy fan komiksów, gier i kreskówek, czyli czytać komiksy, grać w gry i oglądać kreskówki. Jego ulubionym daniem jest pizza.
Świat zaszczyca swą obecnością już od 25 lat. Artysta wszechstronny – scenarzysta, pisarz, rysownik, filmowiec, twórca planszówek i papierowych RPG-ów, jak również amatorski animator. Z wykształcenia znawca mediów i kulturoznawca, z zawodu zaś dzierżoniowski urzędnik. Sztuka od zawsze była jego główną pasją a ukryty w głowie kreatywny potencjał wystrzeli, zalewając Ziemię falą radosnego śmiechu.
Od dziecka zajarany klasycznym Disneyem i humorystycznym komiksem stara się tworzyć według własnych zasad i dla odbiorcy w każdym wieku. Ty, szczęśliwcu, dzierżysz dziś w dłoni jego pierwszy wielki debiut – komiks Feliks i Makary; kto wie jakie dziwne i paradoksalne przeżycia zafundował bohaterom autor.
(ur. 1974) – prozaik, scenarzysta komiksowy. Autor zbiorów opowiadań oraz powieści Ulica (2001), Tartak (2005), Niech to nie będzie sen (2008), Kronika umarłych (2010) i Pusty przelot (2021). Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzany. Dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike. Jego proza zastała przetłumaczona na kilkanaście języków. Razem z Wojciechem Stefańcem tworzy cykl komiksowy: Bardo. Dotąd wydano trzy z czterech tomów: Stolp (2017), Rita (2019), Rege (2022).
(ur.1980) – grafik, plakacista, twórca okładek do książek, gazet i albumów muzycznych. Autor kilkunastu komiksów, z czego dwa Noir (2013) i Wróć do mnie, jeszcze raz (2016) otrzymały Nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za najlepszy album roku. Razem z Danielem Odiją tworzy cykl komiksowy: Bardo. Dotąd wydano trzy z czterech tomów: Stolp (2017), Rita (2019), Rege (2022).
(właśc. Maciej Biernawski) – rocznik 1976, z wykształcenia architekt, z zawodu urzędnik, z pasji modelarz architektoniczny wspomagający kolegów po fachu. Miłośnik muzyki rockowej i elektronicznej, kryminału i szeroko pojętej grozy w wydaniu literackim i filmowym. Uwielbia zwierzęta: wszystkie, które mają mniej niż osiem nóg. Rozdarty wewnętrznie konfliktem między przygnębiającym uczuciem zaniku wiary w ludzkość a desperacką nadzieją na istnienie jednostek moralnie doskonałych. „Szczeciner” silnie związany z przygranicznym regionem północno-zachodniego skraju Polski, zwłaszcza Puszczy Wkrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego i pobrzeża Bałtyku po obu stronach granicy polsko-niemieckiej. Debiutował w 2015 roku powieścią Rykoszet, zapoczątkowującą trylogię kryminalną o komisarzu Krugłym, wydaną przez wyd. Videograf (kolejne tomy to Twardy zawodnik i Cień). W 2017 wyd. Filia wydało pierwszą część trylogii o inspektorze Suderze (Niepamięć), następnie w tej serii ukazały się: Niewiadoma i Nietykalny. Inne powieści to Blask, Intruz i Blizny.
Mieszka w Białogardzie – małej miejscowości, gdzie próbuje zarażać innych komiksami, mówiąc im, że są super i każdy znajdzie coś dla siebie.
Zrobił i wydał jednego zina i wszędzie szpanuje nim i swoją facjatą. Zrobił też jeden komiks do neta we współpracy z Grzegorzem Babiszewskim – Kościwproch to się nazywa i tym też próbuje szpanować (zaraz będzie druga odsłona Kościwprocha).
W planach ma kilka tematów, na którymi szpanowanie przyjdzie jeszcze czas.
Do tego Medicine Everyday Therapy wieki temu (2018) wydała w serii dwie koszulki z jego nadrukami – nimi też szpanuje.
Pije tusz i zagryza gumkami do ołówków – piciem tuszu też szpanuje. Szukajcie tego szpanera na FB/MarcinMedzinskiArt.
(ur. w 1990 r. w Gryficach) – przyjechał do Szczecina na studia, gdzie ukończył socjologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Rysowanie od zawsze sprawiało mu przyjemność, niezależnie od tego czy rysował na kartce z bloku, czy na marginesie zeszytu podczas wykładów. Jeszcze nie potrafi się zdecydować co do formy wyrazu, dlatego z jednej strony jest autorem ciepło przyjętego Mało szczegółowego przewodnika po Szczecinie, z drugiej strony zaś zajmuje się malarstwem cyfrowym, co zaowocowało serią Szczecin 2070 ukazującym miasto w postapokaliptycznym wydaniu.
(ur. 1979 r.) – ukończył Muzealnictwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2006-2018 pracował w Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie. Wykładał „Historię sztuki, kultury i designu” na ZUT oraz „Psychofizjologię widzenia” na Akademii Sztuki w Szczecinie. Autor licznych artykułów z zakresu historii sztuki oraz szeroko pojętej krytyki artystycznej. Kurator licznych wystaw sztuki współczesnej. Autor komiksowego bloga Komiks TV.
Antologia opowiadań poświęconych Szczecinowi. Zbiór nietuzinkowych, mocno osadzonych w szczecińskich realiach, opowiadań z szeroko pojmowaną bizarnością w tle. W antologii każdy znajdzie coś dla siebie, od humoreski poprzez toczone grozą historie z miejscami, rzeczami i emocjami właściwymi temu niezwykłemu miejscu. Autorzy to grupa młodych ludzi zarażonych pasją do literatury i tworzenia oraz miłością do Szczecina: Aleksandra Taiga Dąbrowska, Beata Zuzanna Borawska, Danuta Mierzwińska, Edyta Patrzałek, Mateusz Malicki, Oskar Chojnacki, Paweł Jakubowski, Sebastian Fit, Tomek Szotkowski.